Підлітковий період
Ще вчора ваша дитина була мила, добра і дуже слухняна, а вже сьогодні вона стала дратівливою, не йде з вами на контакт, закривається у своїй кімнаті і проводить там більшу частину часу, а ви не розумієте, що трапилося з ним. Усе це ознаками підліткового віку.
Перехідний вік
Це період життя людини, в якому він переходить з дитинства до юнацтва, тривалістю з 12 до 16 років. Цей вік є однією з основних криз у житті людини, адже саме через кризи ми й зростаємо. Що ж притаманно цього періоду: дратівливість, схильність до девіантному поведінці, знецінювання правил встановлених батьками, наслідування кумирам, зародження та розвитку нових комплексів, драматизація звичайних ситуацій,
спілкування з однолітками набуває понад цінний рівень значимості. Причиною того, що відбувається, є фізіологічні зміни організму дитини, а саме: гормональна перебудова, різкий стрибок росту, статеве дозрівання, інтенсивно розвивається мозок.
У зв’язку з усіма психологічними та фізіологічними змінами в організмі маленької людини можуть виникнути проблеми різного характеру, такі як: різке зниження успішності в школі, замкнутість, депресії, підвищення конфліктності зі старшими, відмова у допомозі по дому, використання нецензурної мови, грубість, провокації скандалу з боку дитини Але не варто злитися на підлітка і лаяти його, влаштовуючи скандали, оскільки він сам є заручником цього
нелегкого періоду. Для початку спробуйте увійти в його становище, щоб ще більше не розжарювати обстановку, і зберегти дружні стосунки з ним.
Що робити батькамв підлітковому періоді?
Для того, щоб цей період пройшов без психічного чи фізичного травматизму, необхідно перш за все навчиться справлятися з конфліктами, не розпалюючи їх і не кидаючись обвинувальними фразами у бік юного бунтаря, натомість говоріть, про свої почуття в момент конфлікту, при цьому не підвищуючи голоси .
Уникайте критики, тому що всі підлітки переносять її досить болісно. Підтримуйте дитину навіть у її найменших успіхах, будьте другом, у найважчі часи, який завжди готовий вислухати і здатний зрозуміти. Виявляйте щиру зацікавленість у справах вашої дитини, пропонуйте допомогу їй.
Не піддавайтеся маніпулюванню з боку підлітка, зайве не сюсюкайте з ним. Виявляйте спокій, стриманість та тактовність.
Не забувайте виражати любов, турботу та прощення. Запасайтесь терпінням і пам’ятайте, що цей період є тимчасовим, і його просто потрібно пережити.
Читайте також:
Підпишіться на наш канал в YouTube
Літні канікули це завжди виклик для батьків і море питань, куди відправити дитину. Ми пропонуємо вам цілих два табори Camp Life – Болгарії,та Карпатах