З історії літніх таборів

З історії літніх таборів

«З історії літніх таборів»

У Північній Америці перші табори з’явилися в 80-х роках XIX століття. Найперші дитячі табори були недержавними, а приватними, невеликими, для хлопчиків старшого віку. Створені для дітей з елітних сімей, вони розташовувалися в глухих лісах на півночі Нової Англії, як можна далі від спокус великого міста і суспільства. Витівка з кожним роком ставала дедалі популярнішими, і в 1890-і роки літніх кампусів з’явилося стільки, що навіть середній клас і малозабезпечені сім’ї змогли дозволити собі відправляти в них своїх хлопчиків.

Серпень 1908 року в історії таборів займає особливе місце. Б. Пауелл вивіз на прохання друзів 20 хлопчиків в #табір на острові Броунсі. Це, на перший погляд звичайна подія, стало певною точкою відліку скаутського руху і, звичайно, найважливішої форми #життя скаутів — літніх таборів. Засновник скаутського руху Роберт Стефенсон Сміт Баден Пауелл пройшов військову службу на Балканах, в Південній Африці, на Мальті, беручи участь в Англо-бурської війни, не міг змиритися з тим, що молоді люди слабо підготовлені до участі у військових діях, особливо страждала розвідка. Він пише посібник для розвідників, а повернувшись на батьківщину, починає активну діяльність по створенню загонів хлопчиків — юних розвідників. Б. Пауелл написав книгу «Скаутинг для хлопчиків», яка з часом стала основою нового Всесвітнього руху. Три фундаментальних принципи Скаутингу виступають як закон для кожного, і позиція кожного скаута — це: борг перед Богом, борг перед іншими, борг перед собою. Опора на ці принципи визначає життєдіяльність в скаутських таборах, які продовжують основні традиції, закладені на першому табірному виїзді юних розвідників.

Організація життя в таборі будувалася на щоденній таблиці режимного часу і необхідної інформації для виконання завдань. Скаути практикувалися у слідопитстві, тренували спостережливість, вчилися розпалювати багаття, грали в спортивні ігри, вправлялися в пожежній справі. Сидячи ввечері біля вогнища, слухали розповіді про великі бої і великих полководців, обговорювали причини перемог і поразок. Хлопчики брали участь в різноманітних змаганнях і конкурсах на витривалість в стресових ситуаціях, на прояв сили волі. Величезне значення мала атрибутика. Кожен скаут мав латунний значок і свисток з написом «Будь готовий!», За досягнення більш високих результатів видавалися інші значки, шийну хустку або краватку кольору хакі. Необхідний і важливий елемент життя — обов’язковий «вечірній #туалет», коли хлопчики займалися особистою гігієною, чистили і ремонтували одяг, спорядження. Щовечора біля табірного багаття обговорювали задуми на наступний день.