Як обрати дитячий табір? Сьогодні ми хочемо дати Вам 7 порад.
Скоро літо, а це значить, що прийшов час подбати про відпочинок для своєї дитини під час канікул. Один з найпопулярніших варіантів серед сучасних батьків це дитячий табір.
Але, як же обрати кращий табір для своєї дитини з величезної кількості різних варіантів?
В першу чергу виберіть тип табору, який максимально підійде вашій дитині і буде їй цікавим. Поспілкуйтеся з дитиною, обговоріть якій тему він хотів би присвятити свій літній відпочинок.
Табори бувають абсолютно різними, наше завдання звузити коло пошуку і вибору:
- Денний табір.
- Мовний табір.
- Спортивний табір.
- Творчий табір.
- Тематичний табір.
- Наметове містечко.
- ДОЛ.
- Табір за кордоном.
- Екскурсійний.
- Військово-патріотичний табір.
- IT табір.
Денний табір.
Поруч з будинком, є програми скороченого дня і повного дня. Ідеально для молодших школярів.
Мовний табір.
Ухил на мову, яку вивчає ваша дитина або тільки хоче вивчати. Мовні табори можуть бути за кордоном, що дозволяє з головою зануритися не тільки в мову, але і в культуру обраної країни.
Спортивний табір.
Футбольний напрямок, танці, гімнастика, боротьба, карате, атлетика. У спортивних таборах є щоденні тренування і навантаження.
Творчий табір.
Цей напрямок дуже широкий. Творчий табір може бути театральний або вокальний, так само хендмейд, де діти будуть творити власними руками. У таких таборах діти можуть знімати кіно і вчитися фотографії.
Тематичний табір.
Табір де кожна зміна присвячена певній тематиці і чітко витримує її всю зміну. Це може бути рольова гра або подорож по улюблених фільмах та іграх. Тематика формується відповідно до трендів серед дітей та підлітків. Саме наш табір в Карпатах та Пущі-Водиці є тематичним.
Наметове містечко.
Походи, сплави, туристичні змагання, єднання з природою. У нашому наметовому таборі у дітей дуже насичений графік, який включає в себе активні ігри, майстер класи, купання, походи, творчі вечори та виступи.
ДОЛ.
Табір дитячого оздоровлення, по типу санаторію. У таких таборах часто багато дітей 500+. Звичний формат таборів радянського типу.
Табір за кордоном.
Табори на морі в Болгарії або інших країнах. Цього літа ми організовуємо літній табір на березі Чорного моря в Болгарії.
Екскурсійний.
Туристичні поїздки, з метою познайомитися з визначними пам’ятками і новими місцями. Такий тип таборів краще підходить для дітей старше 12 років.
Військово-патріотичний табір.
Діти тренуються, займаються і загартовують в собі справжнього бійця. Часто такі табори приймають тільки хлопчиків.
IT табір.
Навчання IT, робототехніці, програмуванню. Гарна можливість набути нових навичок, вивчити ази програмування або створити свої перші IT продукти.
Усередині кожного табору може бути безліч вузьких підтем і спеціалізацій. Ваше завдання знайти правильний напрямок, який буде цікавим і корисним вашій дитині. Покажіть табори та теми дитині і виберіть напрямок разом з нею.
З типами таборів ми визначилися, тепер перейдемо до внутрішнього утримання табору і відзначимо для себе, на що ж звертати свою увагу? Як вибрати табір для своєї дитини?
Ми виділили 7 порад, як обрати дитячий табір, яким повинен бути ідеальний
літній відпочинок для дитини, адже проведений час у таборі може зіграти не останню роль у формуванні майбутнього лідера.
На що необхідно звернути увагу в першу чергу? Про це сьогодні, ми з вами, поговоримо і спробуємо разом розібратись.
Як обрати дитячий табір на літніх канікулах?
1 порада
Досконало вивчіть інформацію, яку надають організатори. Перегляньте всі соціальні мережі та ютуб-канали організації. Подивіться чи є у табора сторінка Фейсбук і Інстаграмм. Почитайте відгуки в інтернеті і зв’яжіться з батьками дітей, які відпочивали в цьому таборі. Зверніть увагу на відео в історіях, чи щасливі діти, чим вони там зайняті. Постарайтеся подивитися всю інформацію, що є про табір в інтернеті.
2 порада
Познайомтесь з персоналом табору (директором, керівником програми, вихователями та ватажками). Це заздалегідь дасть можливість мати уявлення про те, хто буде працювати з Вашою дитиною. Поцікавтеся скільки наставників в таборі, яка кількість наставників в команді. Дізнайтеся середній вік працівників табору і про те за яким принципом вони проходять відбір і навчання. Чи є в таборі постійний штат. У нашому таборі вожаті проходять навчання і 4х ступінчастий відбір. Дізнатися більше про нашу школу вожатих ви можете тут.
3 порада
Перевірте чи є у табора документи, на якій основі працює табір. Ознайомтеся з усіма пунктами договору, особливо з тією частиною, де вказано, хто несе відповідальність за безпеку вашої дитини під час перебування в дитячому таборі. Це потрібно зробити для того, щоб ви були впевнені в чесності і компетентності працівників організації. Уважно читайте договір.
4 порада
Перевірте табір на предмет безпеки. Чи є закритою і безпечною територія, на якій будуть діти. Охороняється табір в нічний час? Чи є доступ на територію стороннім особам. Якщо на локації табору є водойма, необхідно переконатися, що вона є досить безпечною для дітей.
5 порада
Більшість таборів має медичний супровід, запитайте, у керівництва який алгоритм дії закладу, якщо дитина захворіла. Так само уточніть чи застраховані діти на момент перебування в таборі. Якщо так, ознайомтеся з умовами страхування та самою страховою компанією. Так само уточніть, які дії якщо дитина захворіла прямо перед зміною і не може відвідати табір.
6 порада
Довідайтесь, чим будуть годувати Вашу дитину. Переконайтеся, що меню містить корисну та смачну їжу. Харчування має бути не менше 4-х разів на день. У раціоні дітей повинні бути фрукти і свіжі овочі. Уточніть чи є в постійному доступі дітей питна вода (вона не повинна бути з крана). Дізнайтеся чи є можливість замінити певні продукти, якщо у дитини є алергія або індивідуальна непереносимість.
7 порада
Обов`язково ознайомтеся з програмою зміни, яку маєте намір відвідати. Подивіться денний розклад, які розваги пропонує організатор, майстер-класи, які може відвідувати Ваша дитина. Хороший табір – це табір в якому дітям не потрібно самим придумувати собі заняття. Програма повинна бути різноманітною, насиченою, активною і сучасною.
Ну і звичайно дізнайтеся яка територія у табора? Що на ній розташовано, наскільки вона велика і підходить для дітей. Зверніть увагу на те, які умови проживання, скільки діток живе в одній кімнаті. Як розташовані сан вузли, якого вони типу (є в кожній кімнтаті, блокові або загальні).
Якщо вивчивши всю цю інформацію, щось буде викликати сумніви, чи залишаться питання – обговоріть це з керівництвом табору. Задавайте багато питань, адже путівку в табір ви купуєте для найріднішої людини.
Під час першої поїздки рекомендуємо відправити дитину в табір разом з другом, братом, сестрою або однокласником. Це допоможе легше соціалізуватися, їй буде комфортніше, коли поруч є «своя» людина. Адаптація пройде набагато швидше.
Ось такі прості 7 пунктів допоможуть Вам вибрати корисний і безпечний відпочинок для дитини, дізнатися більше про сферу дитячого відпочинку в Україні і спланувати ваші ідеальні канікули влітку.
Так само, ви завжди можете нам написати і ми з радістю надамо вам пораду і допоможемо з вибором.
Відпочинок в таборі навчить дитину бути більш самостійною, подарує корисний досвід і познайомить з новими людьми та місцями.
Бажаємо Вам знайти свій ідеальний табір цього літа!
Читайте також:
Підпишіться на наш канал в YouTube
Підпишіться на наш канал в YouTube
Літні канікули це завжди виклик для батьків і море питань, куди відправити дитину.
Ми пропонуємо вам цілих два табори Camp Life – Болгарії,та Карпатах.