Як вмовити дитину поїхати в табір?
Табір — безумовно, необхідний етап розвитку в житті кожної дитини, оскільки в літніх таборах діти проходять індивідуальну «школу життя». В таборі дитині доводиться вчитися формувати корисні комунікативні зв’язки в новому колективі, ставати більш відповідальним не тільки за себе, а й за свою команду, приймати наслідки своїх власних рішень і вчинків.
Але що ж робити батькам, якщо їх чадо навідріз відмовляється їхати в табір? Як вмовити дитину поїхати в табір?
Літні табори сприяють розвитку дитини у всіх життєво важливих аспектах:
- розвиток фізичних можливостей,
- розкриття задатків,
- набуття талантів,
- навчання,
- придбання нових, ефективних навичок.
Не варто забувати, що самостійний відпочинок так само корисний для соціалізації, для того, щоб поліпшити уміння комунікації в дитячому тимчасовому колективі.
Дитина, яка ніколи не їздила в табори, втрачає такий вельми корисний для життя досвід. У багатьох таборах практикують усілякі походи, які так само багато значать для формування самостійності, відповідальності та, як наслідок, впевненості в собі.
До дуже вагомих плюсів самостійного дитячого відпочинку в літньому таборі можна віднести той факт, що саме в таборі, найчастіше, дитина зустрічає образ значущого дорослого. Це той образ, з якого підлітку хочеться брати приклад, і який неможливо сформувати в шкільному середовищі.
Все це необхідно для того, щоб Ваша дитина росла повноцінною, гармонійною особистістю.
Але що ж робити, якщо ви хочете відправити дитину в табір, а він не хоче? Як вмовити дитину поїхати в табір?
У Вас є два рішення ситуації, що склалася.
1. Наказовий тон.
Ви можете змусити дитину поїхати в табір, сказавши, що це не обговорюється.
2. Показати альтернтиву.
Або ви можете показати їй класну альтернативу звичному часу вдома й спробувати переконати, що в таборі буде добре і цікаво, дитина знайде багато друзів і обов’язково весело проведе час.
Звичайно ж, нав’язати свою думку простіше простого, але цей варіант має свої підводні камені. Чинячи тиск на дитину, можна зламати його волю, що може завдати непоправної шкоди особі маленької людини. Психологи радять обирати другий варіант, до нього і перейдемо.
Правильним рішенням цієї дилеми буде демонстрація унікальних перспектив табірного життя у райдужних кольорах. Наприклад, ознайомити дитину з тим, що її буде там очікувати, запевнити її в безпеці цього відпочинку.
Розповісти особливості програми табору, про творчі майстер-класи, запальні вечори, пісні під гітару біля вогнища, справжні походи, катання на човнах. Про те, як дитині буде весело у таборі, разом з новими класними друзями, люблячими наставниками та активним, яскравим дозвіллям. Вашому чаду навіть не доведеться сумувати за домівкою.
Ну і найважливіше — дайте дитині зрозуміти, що віна не буде там одна, покинута усіма, при необхідності ви зможете її провідати, так само слід пояснити, що у неї завжди є шанс, повернуться додому, якщо раптом у таборі не сподобається.
Ви можете спробувати умовити дитину поїхати в табір, але насильно відправляти — не варто. Тут важливо зрозуміти, що дітки зазвичай не хочуть того, чого побоюються.
Поговоріть зі школярем про всілякі ситуації, яких вони бояться, і наведіть йому приклади, як можна вийти з них. Якщо дитя сумнівається, можна запропонувати йому, для початку, поїхати на декілька днів. А далі нагадайте: «Якщо раптом тобі буде погано, ми завжди поруч».
Коли дитина буде повністю ознайомлена з тим, що її буде очікувати, буде розуміти що таке табір і до чого слід готуватись, тоді вона сам для себе вирішить, що в цьому немає нічого страшного, це безпечно для неї, і що потрібно нарешті спробувати.
Бажаємо Вам гарного відпочинку цього літа!
Читайте також: