Міфи та стереотипи про дитячий табір
На сьогоднішній день у суспільній свідомості формуються неправильні установки, внаслідок нерозуміння та недовірливе ставлення до відпочинку в дитячих таборах. Це відбувається через негативний досвід минулих років у старих радянських установах, які займалися дозвіллям та оздоровленням дітей на канікулах. У зв’язку з цим нині у суспільстві є багато міфів та стереотипів щодо дитячого табору. Сьогодні ми з Вами поговоримо про найпопулярніші стереотипи і розвінчаємо всі міфи.
Перший і найпопулярніший міф – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!
Давайте розберемо по поличках це твердження.
На канікулах, коли дитина залишається сама по собі, поки батьки старанно трудяться на роботі. Існує варіант, що дитина може травмуватися, тому що просто перебуває без нагляду дорослих.
Звичайно, таке може статися навіть у таборі, коли за дитиною здійснюється гарний нагляд. Адже дитина може неправильно поставити ногу у грі з м’ячем або навіть спіткнутися на рівному місці. Враховуючи таку ймовірність розвитку подій, не варто забувати, що у таборовому середовищі, дитина перебуває під наглядом цілодобово, та табір несе повну відповідальність за життя та здоров’я довірених йому дітей. Адміністрація табору завжди докладає максимум зусиль, щоб забезпечити повну безпеку та комфорт під час зміни. Також програми таборів дуже насичені різними активностями та заходами. Це також не дає змоги знайти час дитині на заняття дурницями.
Міф другий «Мою дитину в таборі навчать поганим речам».
У табір приїжджають різні діти, з різним рівнем розвитку інтелекту, різними фізичними даними, із різних сімей та з різною культурою поведінки. І адміністрація табору не може відповідати за рівень виховання всіх приїжджих. Відпочиваючі бувають різні, хтось може використовувати нецензурну лексику або поводитися не відповідно до етикету. Але це ніяк не означає, що приїхавши з табору, Ваша дитина почне погано поводитися і нецензурно висловлюватися. Тому, що табір виконує не лише розважальну функцію, а виховну та навчальну.
У багатьох проектних таборах виховується добре ставлення до оточуючих, невпинно йдеться про повагу до батьків та культивується здоровий спосіб життя. Самі наставники є правильним прикладом для кемперів. І перебуваючи у такій атмосфері, у дитини формуються правильні цінності, а як наслідок культурний розвиток.
Третій міф “Некваліфікований персонал”.
Досі не малий відсоток батьків вважає, що у таборі працюють одні «неосвічені малолітки». На сьогоднішній день це поодинокі випадки, адже всі організації дитячого відпочинку дуже дорожать своїм добрим ім’ям, тому ретельно відбирають співробітників.
Зараз, для того, щоб поїхати працювати до табору, мало одного бажання. У кандидата на цю роль має бути відповідна освіта. Потім йому слід пройти ряд кастингів, після чого навчання та складання іспитів, тренінг, фінальна співбесіда і лише після цього вже поїхати працювати до табору вожатим. Також багато таборів проводять свою власну школу навчання молодих фахівців, розповідаючи про особливості та правила свого проекту.
На сьогоднішній день більшість наставників – це молоді, креативні люди, які володіють базовими знаннями у галузі вікової психології, конфліктології, педагогіці та першій медичній допомозі. Ну і, звичайно, це креативні та цікаві особи, які можуть знайти підхід до будь-якої дитини.
Четвертий поширений міф «совковий метод роботи та умови побуту».
У 21 столітті сфера дитячого відпочинку та оздоровлення стрімко розвивається. До нас приходять нові, закордонні тенденції, організатори проходять щорічне навчання, їздять на конференції, обмінюються досвідом та дізнаються про нові тренди у цій галузі. Тому думка про те, що все залишилося на такому ж рівні, як 20 років тому, є дуже помилковим. Звичайно, бувають різні випадки, але це більше як виняток із правил.
Сьогодні сучасні табори пропонують досить гарний рівень проживання, харчування та захоплюючого дозвілля. Якщо раніше за якість програми відповідала наявність гуртків, то зараз табори мають різний формат та тематику. У таборі дитина може спробувати будь-який вид дозвілля від кулінарного спрямування до створення анімаційних мультиків. Сфера пропонує величезний спектр вибору будь-якої програми на будь-який смак та чек.
Останній міф «Не можна за 10 – 14 днів чомусь навчитися».
Почнемо з того, що зараз у сучасному світі набирає популярності новий формат табору – проектний. В основі таких таборів лежить розвиток особистості кемперів з метою розкриття їх внутрішнього потенціалу через різні види креативних занять та активностей, систематичних навчальних майстер-класів та інтерактивних заходів.
В рамках проектного табору прислідуються такі завдання:
- Виявлення інтересів, схильностей, здібностей у дітей до різних видів діяльності.
- Розвиток креативу, творчого підходу до будь-якої діяльності.
- Розвиток навичок взаємодії, співпраці один з одним у проектній діяльності.
- Допомога у створенні та реалізації власних проектів.
- Навички самостійності та відповідальності.
Часто організатори запрошують різних гостей у свої проекти, це можуть бути зірки шоу-бізнесу, блогери чи популярні спеціалісти у своїй сфері. Це робиться для того, щоб дитина змогла ближче познайомитися з популярною професією, задати всі питання і дізнатися якими лайфхаками користуються запрошені спікери. Все це сприяє тому, що діти набувають сучасних знань, цінного досвіду і розуміють, чим вони хочуть займатися надалі.
Сьогодні, ми з Вами розібрали 5 найпопулярніших міфів та стереотипів про дитячі табори. Як би там не було раніше, але свідомо вибудовувати негативне ставлення до таборів, спираючись на спогади з дитинства чи розповіді знайомих – не дуже правильно. Адже світ не стоїть на місці, кожну секунду все змінюється і сфера дитячого оздоровлення, зокрема. Вибирайте Ваш найкращий відпочинок на канікулах та сміливо вирушайте до табору.
Бажаємо Вам приємного відпочинку цього літа!
Наші програми:
Табір в Карпатах на літніх канікулах
Табір в Болгарії на літніх канікулах
Табір в Карпатах на зимніх канікулах
Табір в Карпатах на весняних канікулах
Табір в Карпатах на осінніх канікулах
Вибирайте табір!
Читайте також: